1.W tym tygodniu we wtorek 11 listopada przeżywać będziemy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji odbędą się uroczyste akademie i apele. Już dzisiaj o godz. 14.00  w Kościele  św. Brata Alberta przy ul. Szerokiej zostanie odprawiona uroczysta Msza. z okazji Narodowego Święta Wolności po niej przemarsz pod Pomnik POW i uroczysty Apel Poległych.

2. 11 listopada w naszej świątyni odprawione będą dwie Msze św. o godz. 8.30 i o 12.00. Po Mszy ok. 12.45zapraszamy na koncert „1944 Chwała Bohaterom” w wykonaniu Chóru kameralnego Ars Cantata. W tym samym o godz. 14.00 Msza św. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej i koncert patriotyczny. Natomiast o godz. 16.00 w pobliskim Klubie Kościuszkowca zapraszamy na program słowno-muzyczny, organizowany pod patronatem Dowódcy 1 BPanc., zatytułowany „ Święta Miłości kochanej Ojczyzny”

3.Pamiętajmy by w tym dniu wywiesić biało czerwoną flagę i  pomodlić się za  o tych co swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny walcząc o Jej wolność i niepodległość.

4.W tym tygodniu rozpoczną się już  prace przygotowawcze do układania posadzki granitowej w naszej świątyni.

5.Dzisiaj jest dzień solidarności z kościołem prześladowanym, modlimy się szczególnie w intencji Syrii.

6.W 2016 roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Te międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Wyrosły one z troski świętego Jana Pawła II, który niestrudzenie przemierzał ziemię, by szukać młodych ludzi i z ojcowską miłością wychodził im naprzeciw. „Szukałem was, a wy przyszliście do mnie”. Ta wędrówka wspólnoty Kościoła przez miasta i kontynenty trwa nieprzerwanie od trzydziestu lat. Włączają się w nią kolejne pokolenia młodych całego świata. Za tydzień ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży.