W sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się bezpośrednio po wieczornej Mszy św. lub do kapelana na terenie jednostki wojskowej.

Sakrament chrztu dziecka:

• Wyciąg aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego (oryginał do wglądu)
  • Metrykę ślubu kościelnego rodziców dziecka, gdy ślub był w innej parafii (w przypadku małżeństwa niesakramentalnego, gdy istnieją przeszkody do zawarcia ślubu kościelnego – zaświadczenie o zawarciu kontraktu cywilnego)
  • Nazwiska i imiona Chrzestnych z adresem zamieszkania
  • Zaświadczenie z parafii rodziców chrzestnych, że są praktykującymi katolikami

Sakrament małżeństwa:

Narzeczeni zgłaszają się osobiście trzy miesiące przed zawarciem małżeństwa. W kancelarii parafialnej przedstawiają następujące dokumenty:

• Metryki chrztu do ślubu kościelnego (ważność wydania: 3 miesiące przed datą ślubu) z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania
  • Dowody osobiste
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezach przedmałżeńskich
  • Ostatnie świadectwo z katechezy szkolnej
  • Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa z Urzędu Stanu Cywilnego w 3 egzemplarzach.
  • W przypadku wdowców – metryka śmierci współmałżonka.
  • W przypadku osób cywilnie związanych – akt zawarcia związku cywilnego z Urzędu Stanu Cywilnego

Pogrzeb:

• Akt zgonu