1. 17 września 1939 roku o świcie  Wojska Związku Sowieckiego bez wypowiedzenia wojny dokonały agresji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, naruszając jej suwerenność i łamiąc zasady prawa międzynarodowego. Agresja Rosji  była skoordynowana z agresją Niemiec zwanych wtedy III Rzeszą, które napadły na nas 1 września.  We wtorek wypada kolejna rocznica tego bolesnego wydarzenia.
  2. W tym tygodniu zainstalujemy w kościele nowe dębowe ławy.
  3. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    - Poniedziałek – wspomnienie męczenników Św. Korneliusza-papieża i Cypriana-biskupa
    - Środa – Święto Świętego Stanisława Kostki – Patrona Polski
    - Sobota – Święto Św. Mateusza Apostoła
  4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, ludzkiej życzliwości i Bożej miłości.