1.Druga niedziela Wielkiego Postu jest nazywana w Kościele Niedzielą AD Gentes. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na  ogólnopolski Fundusz Misyjny.

2. Droga Krzyżowa: dla dzieci w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 17.30, dla dorosłych w piątki o godz. 17.30  czyli po Mszy św.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta.

3.Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy przedstawicieli ze Wspólnoty Różańca Rodzinnego, którzy podzielą się swoim świadectwem. Będzie to także okazja by podjąć to szlachetne dzieło modlitwy rodzinnej na różańcu. Pragnieniem naszym jest by powstała taka jedna rodzinna grupa różańcowa, w której rodzice modlą się za dzieci a dzieci za rodziców.

4. Od 1 marca Katedra Polowa WP będzie miała nowego proboszcza, zostanie nim dobrze znany nam wszystkim ks. płk Piotr Majka, budowniczy tej świątyni. Księdzu Piotrowi życzymy wielu łask od Boga przy sprawowaniu tak odpowiedzialnego urzędu.

5.Pamiętajmy, że Wielki Post to szczególny czas w życiu chrześcijanina.  To okres  praktykowania uczynków pokutnych: modlitwy, jałmużny i pokuty zachęcamy do uczynków miłosierdzia w tym czasie.