XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                              2 października 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, natomiast w niedzielę różaniec o godz. 8.00.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc.

3. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z bloków 112 i 113 za kwiaty do kościoła oraz uczestnictwo w nabożeństwie fatimskim. W przyszłym miesiącu polecać będziemy Maryi mieszkańców bloków

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska,