XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           25 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się po wieczornej Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. W niedzielę różaniec będzie o godz. 8.00. w sposób szczególny do tej modlitwy zapraszamy dzieci oraz młodzież.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Odwiedziny chorych i starszych z Komunią św. w sobotę od godz. 10.00, wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, gdzie będziemy modlić się szczególnie za rodziny z bloków 110 i 111. Serdecznie zapraszamy.

4. 28.09 tj. środa o godz. 15.00 cały świat będzie łączył się na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia  na ulicach miast. W naszej parafii zapraszamy wszystkich chętnych na tę godz. na modlitwę pod krzyż na osiedlu.

5. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo
  • 28 IX – św. Wacław
  • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
  • 30 IX – św. Hieronim
  • 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus