OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się organizacyjne spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej.

2. Również dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy o tych ofiarach w naszej modlitwie oraz módlmy się w intencji pokoju na całym świecie.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.

Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach.

Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

5. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

6. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msza Święta o zwykłej porze.

7. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.

8. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom,
  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian,