1. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

2. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta w naszym kościele o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

3. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych (wspomnienie obowiązkowe).