1. W całym Kościele w Polsce przeżywamy dziś XV Dzień Papieski. Celem dni papieskich jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli   ofiary na stypendia dla tej młodzieży.

2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.

3. Za tydzień –  Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Powierzajmy w modlitwie różańcowej przez wstawiennictwo Maryi nasze sprawy osobiste, rodzinne, parafialne.

5. W przyszłą niedziele na godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Zmarł 16 XII 1916 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).