1.Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Wraz  z troską o zdrowie ciała połączmy staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

2. Jutro – z okazji wspomnienia dowolnego Najświętszej Maryi Panny, Uzdrowienia Chorych – obchodzi się święto patronalne Apostolstwa Chorych.

3. Również jutro – z okazji wspomnienia obowiązkowego bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała, na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy parafian i gości, a zwłaszcza te osoby, które angażują się w dzieło pomocy misjom. Swoimi modlitwami obejmiemy wszystkich misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji.

4. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 VII – święci Augustyn Zhao Rong, prezbiter, i Towarzysze, męczennicy chińscy. Augustyn urodził się w 1746 roku a śmierć męczeńską poniósł w 1815 roku. Pozostali męczennicy chińscy reprezentują katolików różnych stanów, różnego wieku i z różnych miejscowości ( wspomnienie dowolne),
  • a także wspominani już: Najświętsza Maryja Panna, Uzdrowienie Chorych, bł. Maria Teresa Ledóchowska i św. Benedykt.