1.Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju za-słaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu kładziemy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii, organizowany  jest kiermasz świąteczny. Całkowity dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.

3. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Niedziela Palmową rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, trwać będą do wtorku. Dorosłych zapraszamy w poniedziałek i wtorek na Mszę o godz. 17.00. Dzieci z naszej szkoły podzielone na dwie grupy będą miały swoje spotkania z rekolekcjonistą według planu zrobionego przez siostrę katechetkę. Na zakończenie rekolekcji we wtorek o godz. 18.00 droga krzyżowa uliczkami naszego osiedla.

4.”Bóg zapłać” za złożone ofiary na tacę, które będą przeznaczone  na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia tzw. Ciemnicy. Dziękujemy również rodzinie państwa Bendykowskich za ofiarowaną na rzecz  parafii pasyjkę Chrystusa na krzyż w głównym ołtarzu.