1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

2. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne  Dziewczęcej Służby Maryjnej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00, podczas, której będzie  przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

3.Przypominamy że msze św. roratnie w naszej świątyni odprawiane są w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na te piękne nabożeństwa.

4. W następną niedzielę  przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

5. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach  19-21 XII. Poprowadzi je ks. płk Krzysztof  Wylężek dziekan BOR.  Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych.

6. W dzisiejszą niedzielę, parafialny Oddział Caritas organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Uzyskane środki materialne przeznaczone będą na paczki dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Przypominamy, że przez cały tydzień będą wystawione w świątyni i sklepie Groszek kosze na produkty żywnościowe.

7. W przyszła  niedzielę w naszej  świątyni odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na leczenie  Stasia, który choruje na tzw. zespół Williamsa.  Osoby z tą chorobą nazywane są „dziećmi elfami” mają zaburzenia genetyczne we wzroście. Potrzebny jest zakup specjalistycznego sprzętu, aby dziecko mogło w miarę normalnie egzystować. Dziękujemy za każdy przejaw  dobroci serca.