PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                                                                                                                 27 listopada 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Chcemy go przeżyć pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia Dobrej Nowiny.

3. Roraty w naszym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Z racji pierwszej soboty miesiąca odwiedziny osób starszych i chorych z Komunią św. od godz. 10.00. Wieczorem zapraszamy na wspólną modlitwę z racji Nabożeństwa Fatimskiego. Szczególnie polecać będziemy mieszkańców z bloków 135 i 138. Natomiast w przyszłym miesiącu modlić się będziemy za mieszkańców z bloków 139 i 149.

6. Jak co roku CARITAS z naszej parafii przygotowuje paczki dla potrzebujących rodzin. W związku tym, w przyszłą niedzielę tj. 04.12. odbędzie się zbiórka  pieniężna do puszek na ten cel oraz będzie wystawiony kosz na produkty do paczek w kościele i w sklepie „GROSZEK”.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł,
  • 2 XII – bł. Rafał Chyliński
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery