IMG_20150603_190441 (1)  3 czerwca 2015r.  po nabożeństwie czerwcowym na placu kościelnym, odbyło się poświęcene groty Matki Bożej. Przez cały miesiąc maj trwały prace związane z budową groty Matki Bożej Niepokalanej. Inicjatorem pomysłu i projektantem był ks. proboszcz. Dzieła budowy  groty podjął się ks. wikariusz przy wydatnej pomocy żołnierzy z pododdziału straży pożarnej 1BPanc. w Wesołej. Grota wykonana jest z kamienia łupanego,  układanego w poziomie z fugą. Wsparta po bokach dwiema kamiennymi podporami u góry zwieńczona  łukiem. Wewnątrz znajdują się wmurowane kamienie z Ziemi Świętej i Medjugorie. Kapliczka powstała dzięki ofiarom wiernych parafii a szczególnie z daru (1000 zł)  od rodziców dzieci z klasy III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Przy kapliczce wytyczono nowe alejki, rodzina Wyszyńskich posadziła piękne róże oraz  ustawiono  ławkę.  Mamy nadzieję,  że będzie to miejsce chętnie odwiedzane przez naszych parafian.