1. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą

2. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

3. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy o godz. 10.00 przyjęcie nowych ministrantów.

4. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. swoje święto patronalne obchodzą osoby związane ze śpiewem i muzyką kościelną.

5. Wznawiamy w naszej parafii akcję rozdawania jabłek. W najbliższych dniach będzie można odbierać owoce złożone pod wiatą garażową.

6. O d przyszłej niedzieli rozprowadzać będziemy w naszej parafii świece Caritas i kalendarze na rok 2016.

7. Dwie rodziny z naszej parafii wzniosły kapliczkę poświęconą św. Hubertowi. Dziękujemy za ten piękny dar. Kapliczka zostanie poświęcona 18 listopada o godz. 18.00.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r.