1. Przezywamy trzydziestą drugą niedzielę w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc kościołowi w Syrii.

2. Dzisiaj ostatni dzień oktawy Uroczystości wszystkich Świętych. Pamiętajmy jednak przez cały rok o naszych zmarłych. Wyrazem Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawiani naszej pamięci są  Msze Święte zamawiane w rocznice ich śmierci, modlitwa osobista oraz ofiarowanie w ich intencji uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

3. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża.

4. W środę – 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  Msze Święte w tym dniu w naszej świątyni w porządku niedzielnym. O godz. 12.00dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny.

5. Natomiast 10 listopada  Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy,  Proboszcz Parafii św. Brata Alberta i Dowódca 1. Brygady Pancernej  zapraszają na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie o godz. 14.00 uroczysta Msza św., godz. 15.00 przemarsz pod Pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej, 15.30 Uroczysty Apel Poległych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup , który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego, zmarły w IV wieku, wkrótce został zaliczony do grona świętych jako pierwszy spośród tych, którzy nie byli męczennikami (wspomnienie obowiązkowe);
  • 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, który swoją gorliwą pracę misyjną przypłacił śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, benedyktyni eremici, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w Międzyrzeczu w nocy z 10 na 11 XI 1003 roku (wspomnienie obowiązkowe).