XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            30 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wraz ze zmianą czasu, Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00.

2. Jeszcze jutro spotkamy się na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00. Od środy natomiast rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Odbywać się ona będzie  w dniach od 01do 08.11 również o godz. 17.00.

3. We wtorek, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystię o godz. 8.30. 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.

4. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy oczekują wiecznego zjednoczenia z Chrystusem. W naszym kościele w środę Msze św. będą o godz. 9.00 i 17.00.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8. Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 10.00. Wieczorem zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

9. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz,