XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       23 października 2016

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Jana Pawła II. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Odpust możemy uzyskać dla siebie albo dla zmarłych po wypełnieniu określonych warunków: wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego; być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

2. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu, uroczystej sumie przewodniczył będzie ks. ppłk Piotr Majka, budowniczy tej parafii, a kazanie wygłosi ks. ppłk Krzysztof Kaczorzyk, proboszcz z Rembertowa. Dziękujemy wszystkim parafianom oraz sympatykom parafii, za dzisiejszą obecność na uroczystościach oraz za wspólną modlitwę.

3. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Z racji tygodnia misyjnego zapraszamy w czwartek po różańcu, na krótki 10 minutowy film o tematyce misyjnej przygotowany przez siostrę Bernardę.

4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione są kartki wspominkowe, na których możemy wypisać ich imiona. Modlitwa za zmarłych to wyraz naszej wdzięczności oraz spłata długu za dobro, którego od nich doświadczyliśmy.  Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii.

5. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych w ostatnim czasie polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz,