XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    09.10.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To dobra okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka. Chciejmy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Wzbudźmy sobie pragnienie i chęć uczestnictwa w tych nabożeństwach, które są odprawiane po Mszy świętej o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 8.00

3. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II;
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej,