1.Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. W Watykanie rozpoczął się synod poświęcony sprawom rodziny.  Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele – o godz.8.00

3. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym.

4. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci klasy III wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 10.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000 (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r. (wspomnienie obowiązkowe).