XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             16 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystej Sumie o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Piotr Majka, proboszcz Katedry Polowej, a kazanie wygłosi ks. Krzysztof Kacorzyk, proboszcz z Rembertowa. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian oraz sympatyków parafii na Mszę św. odpustową oraz wspólną modlitwę w intencji naszej wspólnoty. Zapraszamy do niesienia figury MB Fatimskiej oraz chorągwi, a dzieci do sypania kwiatami podczas procesji.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II.

3. W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

4. Zbliża się miesiąc listopad, to czas kiedy w sposób szczególny naszą pamięcią i modlitwą ogarniamy bliskich zmarłych, rodziców, dziadków, rodzeństwo oraz krewnych i przyjaciół. Wszyscy, którzy chcą włączyć bliskich zmarłych do modlitwy wspominkowej, mogą to uczynić wypisując i przynosząc kartki wspominkowe, które znajdują się przy wejściu do kościoła.

5. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o naszych zmarłych.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński;
  • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista;
  • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko;
  • 20 X – św. Jan Kanty;
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię;
  • 22 X – św. Jan Paweł II.