1. Przeżywamy dwudziestą drugą niedzielę w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. Od przyszłej niedzieli powracamy do trzech Mszy sw w niedziele czyli o godz. 8.30, 10.00 i 12.00

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00 . Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

3. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie jutro od godz. 17.30 a ponadto w środę, czwartek i piątek bieżącego tygodnia.

4. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek Msze Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.18.00 W sobotę odwiedzę chorych od godz. 10.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).