1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

2. W środę 5 sierpnia wyruszy na trasę Piesza Pielgrzymka Żołnierzy. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pątników udających się na Jasną Górę do Matki Bożej.

3. We czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz.18.00. Wcześniej jak w każdy czwartek o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.  Gorąco zachęcamy parafian i gości do uczestnictwa w  nabożeństwie i świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy w sobotę  od godz. 10.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).