1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

3. W dniach 15- 17 czerwca 2015r. w Łagiewnikach odbywać się będzie spotkanie kapelanów WP, z tej racji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Zapraszamy na nabożeństwa  czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 8.00

5. Przypominamy, że w wakacje w naszej świątyni odprawiane będą w niedziele tylko dwie Msze św. o godz. 9.00 i 11.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 VI – bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VI – św. Brat Albert Adam Chmielowski, artysta – malarz, uczestnik powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnik, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 XII 1916 roku w Krakowie (wspomnienie obowiązkowe).