1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00

3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.30 i 10.30. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10.30 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarz.  Na procesję   zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, lektorów oraz chętne osoby do niesienia baldachimu i chorągwi. Próba sypania kwiatów – w środę o godz.19.00

4. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00

5.W tym tygodniu patronują nam:

  • 1 VI – św. Justyn, męczennik i filozof, żył w II w. Napisał wiele dzieł w obronie wiary (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 VI – święci męczennicy z Ugandy w Afryce, Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy, którzy zginęli 3 VI 1886 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 VI – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, legat papieski na całe Niemcy. Został zamordowany wraz z 52 towarzyszami w dzień Zielonych Świąt 5 VI 754 roku (wspomnienie obowiązkowe).