JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                               20 listopada 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego. Wczoraj w Krakowie – Łagiewnikach miał miejsce Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Jest to zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie i osobiste sprawy.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

4. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”.

6. Przy wyjściu z kościoła, u młodzieży, można nabyć wigilijne świece CARITAS. Kupując świece uczymy się pomocy i wrażliwości na potrzeby najbiedniejszych.

7. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica,
  • 24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami,