1. Dziś rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 10.00 i 18.00. 

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym.

4.  Droga Krzyżowa: dla dzieci w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 17.30, dla dorosłych w piątki o godz. 17.30 a po niej Msza Święta wieczorna o godz. 18.00

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach, oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.