1. Przeżywamy dziś pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, szczególnego czasu w życiu chrześcijanina.  To okres  praktykowania uczynków pokutnych: modlitwy, jałmużny i pokuty.

2.Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, obowiązani są na podstawie prawa Bożego czynić pokutę. W Kościele dniami i okresami pokuty są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu katolik nie powinien brać udziału w hucznej zabawie ani jej urządzać.

3.Droga Krzyżowa: dla dzieci w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 17.30, dla dorosłych w piątki o godz. 17.30 a po niej Msza Święta wieczorna o godz. 18.00

4.W niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada tzw. Niedziela „Ad Gentes” Jest to  dzień modlitwy i postu za Misjonarzy. Tego dnia  ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

6.Przypominamy, że od marca rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane prosimy zapisywać się w zakrystii.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Anna Iwona Piwek, panna z par. św. Jana Chrzciciela i św. Wojciecha w Poświętnem oraz Tomasz Lis, kawaler z parafii tutejszej

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach,  zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia małżeństwa,  w sumieniu obowiązany jest powiadomić księży pracujących w tutejszej parafii.