DSC_0001 DSC_0002 DSC_0005 DSC_0008 DSC_0009 DSC_0013

 

W pierwszą sobotę września w naszej Parafii przeżywaliśmy kolejne nabożeństwo fatimskie. W sposób szczególny opiece MB Fatimskiej polecaliśmy rodziny z naszej parafii z bloków 110 i 111.

W czasie kazania Ksiądz Proboszcz mówił, że to spotkanie to dobry czas, by swoje serce oddać Niepokalanemu Sercu Maryi, w naszych nabożeństwach fatimskich ważna jest również intencja, która towarzyszy naszym modlitwom. Ważne jest nastawienie ludzkiego serca, pragnienie, żeby oddać cześć Chrystusowi i Jego Niepokalanej Matce. Kończąc kazanie oddał całą parafię, wszystkie rodziny Maryi, odmawiając akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.

Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski

Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór błogosławionego Jana Pawła II mówię dziś: cały (a) jestem Twój (a). Twojemu  Niepokalanemu Sercu zawierzam całego (ą) siebie, wszystko, czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia.

Ty, najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.