1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania.

2. W piątek po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także  do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 w  niedziele  o godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy  piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Sobotę odwiedzimy chorych. W tym roku liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona jest z 3 na 2 maja ponieważ niedziele wielkanocne mają pierwszeństwo przed uroczystościami i świętami. W naszej świątyni 2 maja będą dwie Msze św. o godz. 10.00 i o 18.00. Również w sobotę obchodzimy święto flagi. Zadbajmy o to by w tym dniu wywiesić flagę narodową, niech to będzie wyrazem naszej miłości do Ojczyzny.