1. Przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczynamy  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Zapraszamy tego dnia na mszę św. o godz. 17.00, kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

3. Za tydzień – czwarta niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan .

4. W najbliższy wtorek zasadniczo zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Gdyby ktoś chciał jeszcze przyjąć księdza po kolędzie, proszę indywidualnie ustalać termin wizyty. Serdecznie dziękujemy tym, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać, także za złożone ofiary, które będą przeznaczone na zakup obrazów  na boczne ołtarze do naszej świątyni.

5. 21 stycznia  przeżywać będziemy w naszej diecezji wojskowej 25 r. przywrócenia OPWP, z tej racji w Katedrze Polowej WP odbędzie się w tym dniu uroczysta Mszą św. dziękczynna z udziałem wszystkich kapelanów. Polecajmy miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach szczególnie tych  kapelanów, którzy pracowali w naszej wspólnocie parafialnej.